II Wrocławski Koncert Charytatywny

Purpurowy Stradivarius dla Młodych Talentów Muzycznych 2018

II Wrocławski Charytatywny Koncert Elizabeth Pitcairn, znanej amerykańskiej skrzypaczki, podczas którego usłyszymy niezwykłe brzmienie pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec „Stradivariusa” nazywanych Czerwonym Mendelssohnem.
Koncert odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca 2018 o godzinie 18:00 w Oratorium Marianum – sali muzycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Akompaniatorką będzie profesor Louise Thomas z Chapman University w USA.
W repertuarze m.in.utwory F.Schuberta, M.Ravela i R.Straussa.
Po koncercie odbędzie się spotkanie z artystkami.

Elizabeth Pitcairn

Wybitna amerykańska skrzypaczka, solistka i nauczyciel młodzieży, prezydent i dyrektor artystyczny międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center w USA, posiadaczka instrumentu o wyjątkowym brzmieniu: pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Purpurowym Mendelssohnem”.
Elizabeth kształci się muzycznie od najmłodszych lat, stąd bliskie jej są zmagania młodego człowieka z obowiązkami narzuconymi przez karierę muzyczną. Jej karierę zainspirował dziadek, gdy w 1990 roku, na 16 urodziny, podarował jej „Purpurowego Stradivariusa” – skrzypce, które osiągnęły rekordową wtedy cenę podczas licytacji w domu aukcyjnym Christie’s. Ta transakcja stała się inspiracją dla twórców filmu „Purpurowe skrzypce”, który opowiada o wędrówce przez wieki wykonanych przez „Stradivariusa” i obdarzonych nadzwyczajnym dźwiękiem skrzypiec. Film został nagrodzony Oskarem za muzykę. Elizabeth przez wiele lat ukrywała posiadanie niezwykłego instrumentu i dopiero po blisko 30-letniej nauce pod kierunkiem najwybitniejszych nauczycieli gry na skrzypcach pojawiła się publicznie na arenach koncertowych świata. Uważa swoje skrzypce za najbardziej inspirującego przewodnika i przyjaciela. Wielu sądzi, że „Purpurowy Stradivarius” wreszcie doczekał się odpowiedniego opiekuna.

Profesor Louise Thomas

Pianistka, obecnie dziekan do spraw akademickich w College of Performing Arts w Chapman University w Południowej Kalifornii, USA.
Louise Thomas koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji w takich salach koncertowych, jak Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Muzeum Akademii im. Franza Liszta w Budapeszcie, Sala Koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie, Sala Koncertowa Walta Disneya w Los Angeles i Weill Hall w Nowym Jorku.

Oratorium Marianum

Barokowa aula – sala muzyczna Uniwersytetu Wrocławskiego ozdobiona pięknymi freskami wykonanymi przez Johanna Christopha Handke. Dzięki znakomitej akustyce Oratorium jest jedną z głównych sal muzycznych Wrocławia. Koncertowali w niej Johannes Brahms, Ferenc Liszt, Niccolò Paganini, Anton Rubinstein, Klara Schumann i Henryk Wieniawski.

Kup bilet - cegiełkę

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla młodych polskich wirtuozów w wieku 14-18 lat.

Konieczna jest elektroniczna rezerwacja biletów poprzez wysłanie wiadomości z treścią Imię – Nazwisko – liczba i rodzaj biletów na adres info@purpuroweskrzypce.pl
Miejsca VIP 250 PLN
Miejsca normalne 150 PLN

Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia prosimy o uregulowanie należności za pomocą przelewu bankowego na konto do 48 godzin od wysłania zgłoszenia.Jeśli należność nie zostanie uregulowana w określonym czasie, rezerwacja zostanie anulowana.
Tytuł przelewu: Purpurowy – Imię – Nazwisko – liczba i rodzaj biletów
Dane do przelewu: Stowarzyszenie Pomocy Szkole na rzecz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.im.Karola Szymanowskiego * ul.Marsz.J.Piłsudskiego 19, 50–044 Wrocław Numer konta:   Bank Zachodni WBK 37 1500 1793 1217 9003 9675 0000.

Zbiórka publiczna 2018

Organizator wydarzenia Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius od maja 2018 będzie prowadził zbiórkę publiczną Purpurowy Stradivarius dla Młodych Talentów Muzycznych (w rejestrze zbiórek publicznych pod numerem 2018/2121/KS). Fundusze zebrane do skarbon będą w całości użyte na organizację charytatywnego wydarzenia oraz na stypendia wyjazdowe dla młodych muzyków do Luzerne Music Center.

Organizatorzy

Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius
Komitet Społeczny to absolwenci kilku prestiżowych wrocławskich szkół, którym zależy na stwarzaniu utalentowanym polskim uczniom możliwości edukacji na najwyższym poziomie. W maju 2017 roku zorganizowali pierwszą, charytatywną wizytę i koncerty Elizabeth Pitcairn i Louise Thomas w Polsce, we Wrocławiu.
Aktywność Komitetu Społecznego pozwoliła na zorganizowanie wyjazdu do Luzerne Music Center dwóch uczennic z wrocławskich szkół: 13-letniej pianistki i 17-letniej skrzypaczki. Sukces zeszłorocznego wydarzenia umożliwił ponowne zaproszenie Elizabeth Pitcairn do wsparcia polskiej młodzieży, tym razem nie tylko we Wrocławiu, ale również w Warszawie.

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Największa szkoła muzyczna na Dolnym Śląsku. Inicjator i współorganizator wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz imprez wspierających edukację muzyczną.

Stowarzyszenie Pomocy Szkole na rzecz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Działająca od 2001 r.organizacja pozarządowa posiadająca status OPP wspierająca działanie szkoły i jej uczniów.

Partnerzy i sponsorzy